Facebook
Tradícia výroby okien od roku 1992.
Viete, že?
V súrnych prípadoch vieme vyrobiť a namontovať plastové okná alebo dvere podľa požiadaviek zákazníka do 3-5 pracovných dní.

SKLÁ

 

Sklo tvorí zvyčajne najväčšiu plochu okna, preto výber vhodného skla je jednou z najdôležitejších rozhodnutí pri kúpe okien.

 

TEPELNO- IZOLAČNÉ SKLÁ.

Obmedzujú tepelné straty a dovolujú efektívne využiť slnečnú energiu.

 

Štandardne do našich okien používame tepelnoizolačné dvojsklo Pilkington+Argón so súčiniteľom prechodu tepla U =1,0 W.mˉ².Kˉ¹ .
Moderné izolačné sklá sú zložené z dvoch tabúl skla, z ktorých jedna má na vnútornej strane v medzipriestore nanesenú tenkú selektívnu vrstvu ušľachtilého kovu odrážajúceho tepelné žiarenie unikajúce z interiéru do exteriéru. Na zlepšenie tepelnoizolačných vlastností je medzera medzi sklami vyplnená argónom. Izolačné sklá sa používajú na zasklievanie otvorových konštrukcií stavieb pre priaznivé tepelno a zvukovoizolačné vlastnosti.

 

Tabule sú po obvode spojené dištančným rámčekom z hliníkových (nerezových - teplý rámik) zliatin s mikrootvormi, v ktorom je absorbent vlhkosti a ktorý je osadený v trvalo plastickom tmele. Absorbent znižuje vlhkosť medzi sklenenými tabuľami, čo ešte viac napomáha eliminácií rosenia v medzipriestore. Trvalo plastický tmel zabezpečuje dokonalú tesnosť proti prenikaniu vlhkosti a odolnosť pri mechanickom namáhaní.

 

    1.vnútorné sklo


    2. vrstva oxidu kovu


    3.plyn argón


    4.  vonkajšie sklo


    5. pohlcovač vlhka


    6.  tesniaca vrstva

 

 

 

 

Na zlepšenie tepelno-izolačných vlastností odporúčame použiť trojsklá (novostavby, ale samozrejme aj rekonštrukcie, domov, bytov) so súčiniteľom prechodu tepla U =0,5 W.mˉ².Kˉ¹

(0,6 W.mˉ².Kˉ¹) .
 

 

 

Pre pasívne domy máme v ponuke aj štvorsklá so súčiniteľom prechodu tepla U =0,3 W.mˉ².Kˉ¹.

 

 

ZVUKOVO IZOLAČNÉ SKLÁ.

Účinne tlmia hluk z vonkajšieho okolia, Schopnosť akustickej izolácie od 34 dB do 51 dB. Je to možne použitím hrubších skiel, zväčšením priestoru medzi sklami a následne vyplnením ťažkým plynom.

 

OCHRANNÉ SKLÁ.
• bezpečné – eliminujú možnosť poranania črepinami,
• proti vlámaniu – poskytujú účinnnú ochranu majetku pri súčasnom zachovaní estetiky,
• pancierové – chrániace pred nábojmi zo strelnej zbrane


PROTISLNEČNÉ SKLÁ.

Odrážajúce slnečné lúče, chránia pred nadmerným preslnením priestoru. Umožňujú zadržať až

90 % slnečnej energie.
• antisol – absorpčné sklo so sklovinou vo farbe: modrá, hnedá, šedá a zelená,
• stopsol – ploché, priehladné reflexné sklo se sklovinou vo farbe: modrou, hnedá, šedá, zelená, bezfarebná potiahnutá oxidem kovu s cielom získania vhodného efektu odrazu.

 

SKLÁ S DEKOROM.

Nami ponúkané sklá plní tak dekoratívnu funkciu, ako aj úžitkovú. Vhodný výber štruktúry skla nám dáva možnosť posilnenia alebo oslabenia stupňa priezračnosti. Sklo s dekorom môže byť číre alebo hnedé.

 

vzory:

 

      Dubová kôra                  Činčila                         Crepi                        Niagara                   Altdeutsch         

              

 

           Silvit                           Konfeta                      Atlantic                       Delta                          Krizet

        

 

             Flutes                 Master Carre             Master point              Drôtosklo      

     

 

 

matované

 

       Matelux                      Lakomat

      (satinato)

 

 

 

 

 

ECLAZ - zdroj svetla a komfortu

 

 

Energetická efektivita okien neznamená iba tepelnú izoláciu, ale zahŕňa tiež solárne príjmy. Takáto rovnováha určuje nielen energetickú efektivitu okien, ale tiež komfort bývania.

 

Prirodzené svetlo

Podľa posledných štúdií existuje priama súvislosť medzi prestupom denného svetla a náladou, produktivitou a tiež kvalitou spánku.

 

Tepelná izolácia

Vďaka tepelnoizolačným sklám dokážeme ušetriť až 20% nákladov na učtoch za energiu, bez toho, aby sme mali efekt studených stien.

 

Slnečné príjmy

Príjmy zo solárnej energie predstavujú zdroj energie, ktorý je navyše zdarma. Vo veľkej miere pociťujeme túto výhodu najmä v zime.

 

Všeobecne:

Revolučný a "smart". Taký je ECLAZ.

 

Vďaka ECLAZ dokážu okná pozitívne prispievať v oblasti úspory energií budov a nevynímajúc pritom vnútorný komfort, nakoľko až 90% času trávime v interiéry.

Značkou ECLAZ® prezentuje skupina Saint-Gobain Building Glass Europe úplne modernú generáciu izolačných skiel: Vďaka novo vyvinutej technológii nanášania povlakov spájajú sklá s vynikajúcou vlastnosťou tepelnej ochrany, resp. izolačnej vlastnosti s veľmi vysokou priepustnosťou denného svetla: To napríklad znamená, že trojsklo s vysoko tepelnými izolačnými účinkami CLIMATOP ECLAZ® dosahuje približne rovnako vysoké hodnoty svetelnej priepustnosti ako dvojsklo CLIMAPLUS PLANITHERM XN. Spojením výhod dvojskla a trojskla v jedinom produkte sa spoločnosti Saint-Gobain Building Glass Europe podaril veľký technický prielom.

 

ECLAZ® tak definitivne stanovuje nové merítka, ktoré ostatní na trhu ešte len hľadajú: Až o 11 % vyššia svetelná priepustnosť a až o 15 % vyššie zisky solárnej energie, to sú hlavné kľúčové údaje. Okrem toho jedinečná technológia nanášenia povlakov umožňuje, aby modré podiely svetelného spektra prechádzali sklom vo vyššej miere, a tým mali na človeka regeneračné a koncentračné účinky. ECLAZ® tak ponúka viac ako len denné svetlo.

Značka ECLAZ® dokonale dopĺňa úspešnú radu SGG PLANITHERM a je tak vhodná predovšetkým pre použitie v studených a chladných klimatických zónách. V teplejších regiónoch postačí často použitie varianty dvojskla CLIMAPLUS ECLAZ ONE, ktorá tak isto boduje vynikajúcimi hodnotami tepelnej izolácie a svetelnej priepustnosti.

 

Nová rada ECLAZ

 

ECLAZ

Ideálny pre trosjklá a dvojsklá v miernom podnebí.

  - 10% relatívny prísun denného svetla v porovnaní s najlepším trojsklom na trhu a

    10% relatívny prísun denného svetla v porovnaní s najlepším dvojsklom na trhu.
  - takéto neporovnateľné solárne zisky a svetelné príjmy dopomáhajú získať najlepšiu          

     energetickú efektivitu  v chladnom podnebí (trojsklo) ako aj v miernom podnebí (dvojsklo).
  - neutrálny vzhľad s obmedzeným zrkadlovým efektom

 

Tieto výkony umožňujú:

   - predvídať najvyššie očakávania európskych tepelných regulácií pre nové budovy
   - pre zisk maximálnych dostupných príjmov v oblasti solárnych ziskov, denného svetla,

      komfortu a úspor energií.

 

 

 

frage | internetové aplikácie © 2015 KOPLAST, spol. s r.o.