Facebook
Tradícia výroby okien od roku 1992.
Viete, že?
V súrnych prípadoch vieme vyrobiť a namontovať plastové okná alebo dvere podľa požiadaviek zákazníka do 3-5 pracovných dní.

SKLÁ

 

Sklo tvorí zvyčajne najväčšiu plochu okna, preto výber vhodného skla je jednou z najdôležitejších rozhodnutí pri kúpe okien.

 

TEPELNO- IZOLAČNÉ SKLÁ.

Obmedzujú tepelné straty a dovolujú efektívne využiť slnečnú energiu.

 

Štandardne do našich okien používame tepelnoizolačné dvojsklo Pilkington+Argón so súčiniteľom prechodu tepla U =1,0 W.mˉ².Kˉ¹ .
Moderné izolačné sklá sú zložené z dvoch tabúl skla, z ktorých jedna má na vnútornej strane v medzipriestore nanesenú tenkú selektívnu vrstvu ušľachtilého kovu odrážajúceho tepelné žiarenie unikajúce z interiéru do exteriéru. Na zlepšenie tepelnoizolačných vlastností je medzera medzi sklami vyplnená argónom. Izolačné sklá sa používajú na zasklievanie otvorových konštrukcií stavieb pre priaznivé tepelno a zvukovoizolačné vlastnosti.

 

Tabule sú po obvode spojené dištančným rámčekom z hliníkových (nerezových - teplý rámik) zliatin s mikrootvormi, v ktorom je absorbent vlhkosti a ktorý je osadený v trvalo plastickom tmele. Absorbent znižuje vlhkosť medzi sklenenými tabuľami, čo ešte viac napomáha eliminácií rosenia v medzipriestore. Trvalo plastický tmel zabezpečuje dokonalú tesnosť proti prenikaniu vlhkosti a odolnosť pri mechanickom namáhaní.

 

    1.vnútorné sklo


    2. vrstva oxidu kovu


    3.plyn argón


    4.  vonkajšie sklo


    5. pohlcovač vlhka


    6.  tesniaca vrstva

 

 

 

 

Na zlepšenie tepelno-izolačných vlastností odporúčame použiť trojsklá (novostavby, ale samozrejme aj rekonštrukcie, domov, bytov) so súčiniteľom prechodu tepla U =0,5 W.mˉ².Kˉ¹

(0,6 W.mˉ².Kˉ¹) .
 

 

 

Pre pasívne domy máme v ponuke aj štvorsklá so súčiniteľom prechodu tepla U =0,3 W.mˉ².Kˉ¹.

 

 

ZVUKOVO IZOLAČNÉ SKLÁ.

Účinne tlmia hluk z vonkajšieho okolia, Schopnosť akustickej izolácie od 34 dB do 51 dB. Je to možne použitím hrubších skiel, zväčšením priestoru medzi sklami a následne vyplnením ťažkým plynom.

 

OCHRANNÉ SKLÁ.
• bezpečné – eliminujú možnosť poranania črepinami,
• proti vlámaniu – poskytujú účinnnú ochranu majetku pri súčasnom zachovaní estetiky,
• pancierové – chrániace pred nábojmi zo strelnej zbrane


PROTISLNEČNÉ SKLÁ.

Odrážajúce slnečné lúče, chránia pred nadmerným preslnením priestoru. Umožňujú zadržať až

90 % slnečnej energie.
• antisol – absorpčné sklo so sklovinou vo farbe: modrá, hnedá, šedá a zelená,
• stopsol – ploché, priehladné reflexné sklo se sklovinou vo farbe: modrou, hnedá, šedá, zelená, bezfarebná potiahnutá oxidem kovu s cielom získania vhodného efektu odrazu.

 

SKLÁ S DEKOROM.

Nami ponúkané sklá plní tak dekoratívnu funkciu, ako aj úžitkovú. Vhodný výber štruktúry skla nám dáva možnosť posilnenia alebo oslabenia stupňa priezračnosti. Sklo s dekorom môže byť číre alebo hnedé.

 

vzory:

 

      Dubová kôra                  Činčila                         Crepi                        Niagara                   Altdeutsch         

              

 

           Silvit                           Konfeta                      Atlantic                       Delta                          Krizet

        

 

             Flutes                 Master Carre             Master point              Drôtosklo      

     

 

 

matované

 

       Matelux                      Lakomat

      (satinato)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

frage | internetové aplikácie © 2015 KOPLAST, spol. s r.o.